......Multi Medya

     
 

YEŞİLYAYLA TAŞ OCAĞI PROJESİNDEN SON DURUM

KURUMLARIN YAZMIŞ OLDUKLARI ÜST YAZILARYEŞİLYAYLA KÖYÜ HEYETİ MİLLET VEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ


Düzce Gümüşova Yeşilyayla köy heyeti Düzce Akparti Millet vekillerin den İbrahim korkmaz ve Osman Cakır İle Köyde yapılması düşünülen taş ocağı konusunda görüşmelerde bulundular.


Köy de yapılması düşünülen taş ocağına tepkiler hızla sürüyor. Bu bağlamda Düzce ilini Türkiye Müyük Millet Meclisinde Temsil eden millet vekilleri ile Düzce de bir araya geldiler.


Toplantıya Yeşilyayla Köyü Muhtarı Erdoğan Başkoç ve Köy Birinci Azası Tacettin Çalışkan ve köy heyetin den İrfan Yavuz, Sabri Gümüşsoy'un iştirak ettiği görüşmeler Millet vekillerince oldukça olumlu geçti.


Yeşilyayla Köyünü ve Köydeki atmosferi yakınan bildiklerini belirten Düzce Millet vekilleri, taş ocağı kurulması düşünülen alana bizzat teşrif ederek incelemeler de bulunacakları nın sözünü verdiler.


Yeşilin her tonun yer aldığı bu köyün taş ocaklarıyla doğa düzeni nin bozulmasına izin vermiyeceklerini, bu konuda yapılması gerek hertürlü desteklerini sürdüreceklerini belirtiler.


TEPKİMİZ SES GETİRDİ....

''Yesilyayla Koyundeki koru alanına açılması planlanan Tas Ocagına karsı baslattıgımız kampanya ses getirdi. Düzce valisi Adnan Yılmaz köy heyetinin kendisini ziyareti ardından heyetle bizzat Yeşilyayla koyune gelerek incelemelerde bulundu ve taş ocağına kesinlikle izin verilmeyeceği sözünü verdi.''

TAŞ OCAĞINA VALİ ''DUR'' DEDİ

.......Düzce'nin Yeşilyayla köyünde ormanlık alana açılması planlanan taş ocağı projesine yönelik tepkiler ses getirdi. Çevre ve sivil toplum kuruluşlarıyla medyanın taş ocağı projesine verdiği tepkiler ardından bu gün Düzce valisi Adnan Yılmaz' ı makamında ziyaret eden köy heyeti taş ocağı projesinden duydukları endişeyi dile getirdi. Köy heyetinin endişelerini paylaşan vali Yılmaz heyeti aracına alarak bizzat Yeşilyayla köyünde taş ocağı yapılması planlanan bölgeyi inceledi..İncelemeleri ardından bölgenin doğal yapısı ve köyün bulunduğu alanın taş ocağı yapılması planlanan bölgeye yakınlığını gören vali Yılmaz Gümüşova kaymakamına bizzat talimat vererek taş ocağı işletme izninin iptali için gereken herşeyin yapılmasını istedi..

VALİ YILMAZ'IN ÇEVRE DUYARLILIĞI

.......Köy heyetiyle inceleme yapan vali Yılmaz bölgenin doğal dokusuna zarar verecek hiç bir projenin onaylanmaması gerektiğini söylerek Yeşilyayla köyü sakinlerine taş ocağı projesinin hayata geçirilmeyeceği garantisini verdi..

.......Köy halkı vali Yılmaz'ın çevre duyarlılığına teşekkür ederken projenin ileride yeniden gündeme gelmeyeceğini umduklarını ve yasal yollardan benzer projelerin bölgeye zarar vermesine izin vermemesi için mücadeleyi sürdüreceklerini belirttiler..

KÖY SAKİNLERİ VE STK'LAR TAKİPTE OLACAK

''Çevre Mücadelesine devam''

.......Düzce valisi Yılmaz'ın ziyareti ve projenin durdurulması sözü Yeşilyayla köyü sakinleri ve taşocağı projesine karşı çıkan sivil toplum kuruluşları tarafından memnuniyetle karşılandı. Köy muhtarı Erdoğan Başkoç taş ocağı projesine karşı başlattıkları hukuki itirazın sürdüğünü sivil toplum kuruluşları ve medya ile ortak bölgede çevre duyarlılığının sağlanması için çabalarının süreceğini ifade etti.Erdoğan köyde düzenleyecekleri şenlikle çevre duyarlılığını dile getirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi..
Dünyaca ünlü starın hayran kaldığı köy tehdit altında

KÖYÜMÜZE TAŞ OCAĞI AÇILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR BUNA ENGEL OLMALIYIZ

ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANIDIR, KORU ORMANLARININ TAHRİP EDİLEREK , AŞ OCAĞINA ÇEVRİLMESİNE ENGEL OLMALIYIZ, TÜM BUNLARA HAYIR DEMELİYİZ, BELİRTİLEN TARİH VE SATTE KÖYÜMÜZDE OLARAK BİRLİK OLMALIYIZ

okumak için tıklayınız


YEŞİLYAYLA KÖYÜ MUHTARI

ERDOĞAN BAŞKOÇ
0380 746 10 95 - 0536 347 57 36

VALİ YILMAZ YEŞİLYAYLA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

İlimiz Valisi Adnan Yılmaz Gümüşova İlçesinde bulunan Yeşilyayla Köyünü ziyaret etti. Ziyarette Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven ve Köy Muhtarı Erdoğan Başkoç da bulundu.  

Vali Yılmaz, Yeşilyayla Köyü Eski Muhtarı Fahri Başkoç'un Cenaze Törenine Katıldı

Vali Adnan Yılmaz, beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven ile birlikte Gümüşova İlçesi Yeşilyayla Köyü Eski Muhtarı Fahri Başkoç'un cenaze törenine katıldı.

 

Yeşilyayla Köyü Muhtarı Erdoğan Başkoç'tan, Vali Yılmaz’a Ziyaret


Yeşilyayla Köyü Muhtarı Erdoğan Başkoç, İlimiz Valisi Adnan Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Vali Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

 

Düzce ili Gümüşova ilçesine bağlı olan Yeşilyayla Köyü
1864 Yılında Kafkasyadan göç eden abaza Kökenli
aileler tarafından kurulmuştur. 253 Hane ve 1182 nufusludur.

Ayrıntılar...
 
 
 
2000-2010 © Web hosting

hendek haber apsuva, apsuvara , abhazya, abhaz , açajara , aybabara, ayidgılara